DIGI DIGI

Cílová skupina

  • učitelé MŠ
  • 1. stupně ZŠ
  • pedagogové volného času
  • učitelé speciálních škol
  • vychovatelé školských zařízení
  • asistenti pedagoga
  • speciální pedagogové

Kurz akreditován MŠMT č.

MSMT - 13012/2022-2-525

Šablony

sablony ano

Počet vyučovaných hodin

4

Cena

1650 Kč vč. DPH

Účastníci získají osvědčení o absolvování semináře s názvem „Úvod do digitálního světa (prožitkem, názorně a jednoduše)“. Při objednání na klíč cena kalkulována individuálně.​ Minimální počet účastníků je deset.

Inspirativní seminář nabízí praktický úvod do digitální výchovy. Cílem tohoto semináře je představit pedagogům praktické možnosti digitální výchovy a aktivity pro rozvoj informatického a logického myšlení bez použití elektroniky, na koberci a hravou formou. Seminář ukáže pedagogům, že lze děti názorně a jednoduše seznámit např. s tím, jak se počítačový program vytváří či jak „cestují” data mezi zařízeními. Náplň semináře vychází z programu Malá digitální univerzita.

Naším cílem digitálního vzdělávání není naučit děti pracovat s elektronikou (počítače, tablety ani mobily při výuce nepoužíváme). Cílem je představit dětem způsoby uvažování, tvoření jednoduchých algoritmů/postupů, krokování, zadávání příkazů tak, aby vedly k vytyčenému cíli, a to vše názorně, jednoduše a screenless (bez elektroniky). Navíc na ukázkovém příkladu představíme pedagogům jednoduchého robota (dřevěný výrobek), kterého lze při hodinách využít k základním aktivitám.

Po absolvování semináře doporučujeme zakoupit metodického průvodce pro pedagogy: Rozvoj logického a informatického myšlení dětí. Průvodce navazuje na témata ze semináře a obsahuje více než 50 úloh s řešením. Je tak vhodným doplňkem pro práci ve třídě.

 

Nabízíme vám také školení na míru pro pedagogy vaší školy k vámi vybraným robotickým učebním pomůckám. Školitel přijede za vámi a během interaktivního semináře vám představí zakoupené pomůcky, naučí vás s nimi pracovat a dá tipy na práci s dětmi.  Délka školení: 2 vyučovací hodiny – maximální počet pedagogů 5.  Cena 5.000 Kč. V ceně není zahrnuta doprava školitele.

Objednat seminář